Na čo sa zamerať pri výbere agentúry pre správu sociálnych sietí

Potrebujete niekoho na správu sociálnych sietí? Možno vám postačí freelancer, ktorý sa bude venovať vašim sociálnym sieťam a pridávať tam občas nejaké obrázky, videá či posty.
Chcete si vybudovať účinnú stratégiu správy sociálnych sietí? V tom prípade je vhodné nájsť marketingovú agentúru, ktorá sa venuje sociálnym médiám a špecializuje sa na reklamu na sociálnych sieťach.

Ako postupovať pri výbere vhodnej marketingovej agentúry

Na Slovensku je mnoho online marketingových agentúr, ktoré ponúkajú široké spektrum služieb. Ako si z nich vybrať? Aby ste investovali správne, je dôležité zamerať sa na niekoľko faktorov.

Vízia a komunikácia

Každá kvalitná online marketingová agentúra má svoje ciele. Svoje smerovanie, vďaka ktorému posúva nielen seba, ale aj svojich klientov. Na to, aby ste našli takú, ktorá vás posunie vpred, potrebujete najskôr zistiť, či sa ich vízia podobá tej vašej.
Potrebujete agentúru, ktorá vynakladá úsilie na to, aby sa vám prispôsobila a vytvorila tak stratégiu, vďaka ktorej budete obaja napredovať. Ak by sa vaše ciele nestotožňovali, nemuselo by to dopadnúť dobre. Ak si totiž každý ide iným smerom, vaše cesty sa ťažko spoja a vytvoria niečo zmysluplné.
Takisto komunikácia je dôležitá. Potrebujete mať predsa prehľad o tom, čo sa deje s vašimi peniazmi a kam smeruje nielen ich, ale aj vaše úsilie. Preto hľadajte agentúru, s ktorou sa vám komunikuje dobre a ktorá vám odpovedá na všetky otázky bez toho, aby ste mali pocit, že ste na obtiaž.

Portfólio a prípadové štúdie

Na to, aby ste si vybrali správnu marketingovú agentúru, o nej potrebujete vedieť čo najviac. Požiadajte o odkazy na mediálne kampane, ktoré spravujú pre svojich klientov. Prezrite si ich referencie a zistite, ako sa im v tejto oblasti darí.
Majú skúsenosti s vašim typom podnikania? Čím viac skúseností má agentúra, tým rýchlejšie viete dosahovať výsledky. O to lepšie, ak dosiahla úspechy, ktoré sa približujú k vašim obchodným cieľom.

Spôsob práce a výsledky

Ako meria agentúra úspech na sociálnych sieťach? Má vlastné programy? Na základe čoho zhodnocuje svoje úsilie? Vďaka meraniam by vám mali byť schopní aspoň raz do mesiaca ukázať niekoľko faktorov, ktoré vás zaujímajú.
Pýtajte sa na to, ako merajú dosah sociálnych sietí, ich rast, angažovanosť či mieru preklikov na vašu webovú stránku alebo e-shop. Dohodnite sa s nimi, aké metriky sú pre vaše podnikanie dôležité a podľa nich budujte spoločnú stratégiu.

Rada na záver

Využíva marketingová agentúra, o ktorú máte záujem, svoje vlastné služby? Fungujú na rovnakom princípe, ako radia ostatným? Preskúmajte aj ich obsah a zistite, či sa vám ich tvorba na sociálnych sieťach páči. Je dosť možné, že podobným spôsobom budú spravovať aj vaše sociálne siete.
Výber vhodnej marketingovej agentúry môže byť zložitý, no ak si zistíte základné informácie a budete s nimi za dobre, nešliapnete vedľa. Správna marketingová agentúra sa postará o to, aby sa vám váš čas, úsilie a vynaložené financie vrátili čo najskôr a prinášali už len želané ovocie.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥